Blog

Tomurcuk

Eskidi dünün bilgileriBen sana olduğun gibi kal diyememYarın bir başkayım belkiZihnimde yeni bir pencere açarEdineceğim küçük bir bilgiVe değiştiririm dünyayı sonraGözlerim değişecek çünkü,Olduğum yerde bulamazsın beniBugün bir sızıyı koyarım başucumaYarın bir erdemin tomurcuğu oluverirVe bilirim artık dün gördüğüm biriBugün belki başka biridir. Hülya Yücel Ergün

Kendini Arayan Sarkaç

Hiç kimse sadece kendisi değildir. Biraz annesidir, biraz babası, biraz da çocukluğu. Biraz da el alemdir, biraz okuduğu kitaplar, izlediği filmler… Akan bir nehir gibi değişim içindedir insan. Öyle olmalıdır. Bireyin bir yanı toplumdur, diğer yanı yalnızlık.

TOPLUMUN AYNASI OLARAK DİLENCİLER

Doğa, her canlı için sofra kurar. Ayılar nehir ağızlarına gidip alabalıkları bekler, arılar çiçekten çiçeğe konar. Şüphesiz, her canlı kurulan sofraya oturmak için bir miktar emek sarf eder. İnsan için de böyledir bu. Sofra kurmak için insan toplar, ayıklar, keser, doğrar, yüzer ve pişirir. Doğa her canlı için küçüklü büyüklü sofralar kurar. Siz benim doğaOkumaya devam edin “TOPLUMUN AYNASI OLARAK DİLENCİLER”


Blogumu Takip Edin

Yeni içerik doğrudan gelen kutunuza iletilsin.

%d blogcu bunu beğendi: